על ההופעה בפסטיבל בתי הספר לתיאטרון בובות ביאליסטוק פולין

יוני 2014

מאת jarmilla

תרגום מפולנית יונתן ברקאי

"הקבוצה מישראל הציגה ארבעה תרגילים.

הראשונה, על אהבה נכזבת עונה על השאלה "מה לעשות עם לב שבור?". המשחק עם החפץ היה מעולה, המטאטא התחפש ולבש תלבושת גברית (כולל משקפיים מגוחכים עם אף שאינו קיים). הקטע השני דן בשאלה מה קורה לבלרינה שמגלה שרגליה שייכות למישהו אחר? ולבסוף, אובססיה הקשורה לחרקים אשר הגיעו לבית שבסיומה שימוש בקוטל חרקים גרם למותה של בעלת הבית.

שלוש השחקניות : שרית ברנס, גילי כספי ואדווה בן-עזרא הציגו תערובת של מחול, דרמה ומשחק עם החפץ בצורה מפתיעה. הצופה לא השתעמם אף לא לרגע. בקטע האחרון הקהל התפוצץ מצחוק.

בית הספר לבובות ודרמה נוסד ופועל בתל אביב החל מ 1990. הוא מכשיר את השחקנים בארבעה מסלולים, כמו שאמרה מייסדת בית הספר דבורה צפריר: "זוהי הכנה להיות שחקן, בובנאי ואפשר גם לבחור כיוון מאוד מעניין בשימוש בתיאטרון הבובות בחינוך ובתראפיה או בעבודה עם קבוצות שונות. אפשרות נוספת היא הכשרה של מספרי סיפורים מקצועיים תוך כדי שימוש בבובות. השיטה של אמנות הסיפור נעשית פופולארית בפולין בין היתר תודות לקבוצה studnia o . הוכחה לכך היא הפסטיבלים של מספרי הסיפורים בווארשה שקשה מאוד להשיג להם כרטיסים. אותי השיטה הזאת מאוד מרגשת…"

 

פסטיבל בתי הספר לתיאטרון בובות ביאליסטוק פולין יוני 2016

"עמיתינו מישראל הראו מידה רבה של מקוריות בתחום תיאטרון החפצים. קשה להאמין, אך הם הצליחו להעלות סיפור נוגע ללב ומרגש מתוך שימוש בשני גזרים, תפוחי אדמה, סכין ומשקל בלבד. זו היתה רק ההתחלה. הקטע הבא של הבובנאים היה מלא רגשות כגון אהבה, ייאוש ואובדן. את אלה העבירה השחקנית באמצעות תנועות גוף בשילוב עם הנפשה של בובה. התרגיל האחרון במופע נגע לאחד הנושאים והעכשוויים החשובים, הדת, והציב לפנינו את השאלה: האם יהיו הדבקות והאמונה חזקות דיין לשרוד? "

 

אייטמים נוספים מן התקשורת

חדשות