בוגרי בית הספר 30 שנה על המפה!

בוגרי בית הספר
30 שנה על המפה!

מאיה גורדין

בובנאית ומעצבת לבמה

"…. לשמוע אנשים שצחקו, התרגשו ואף הזילו דמעה… תודה שהייתם שם איתי…! לגעת באנשים דרך היצירה, לפגוש רעיונות של יוצרים מוכשרים, זה להביע את עולמי דרך האמנות.

אני מודה למורותיי הנפלאות. לבלה שקאטוב האחת והיחידה, עם כשרון אינסופי ומקצועיות בלתי מתפשרת שלימדה אותי הפעלת הבובות ועמידה על במה…זה היה אחד השיעורים המשמעותיים בחיי. לדבורה צפריר מלאת שמחת חיים ואנרגיות, שלימדה אותי עיצוב ובניית בובות. ההתבוננות, הניסיון והדיוק שלה תמיד חידדו והעלו את היצירה מעלה. תודה למורתי מיכל סבירוני שביימה וליוותה אותי כל השנה המאתגרת הזו.

מודה לכן יקרות, ולבית ספר  שהיה בשבילי בית חם."

מאיה

מאיה גורדין

אסף אלברשטיין

יוצר בתיאטרון "קמהגולם"

"…למדתי בבית הספר לבובנאות במסלול למשחק והפעלת בובות החל מקורס בסיסי להפעלת בובות בהדרכתה של המורה הבלתי נשכחת שרונה שפירא ז"ל עד קורס ליווי ביצירת הצגה בהנחיית אלית ובר המוכשרת. ההצגה שיצרתי "חייל הבדיל' הוצגה בבכורה בפסטיבל הצגות ילדים חיפה 2007 וזכתה לפרסים וביקורות מעולות וממשיכה לרוץ בהצלחה עד עצם היום הזה יחד עם הצגות נוספות שהצטרפו לרפרטואר התיאטרון שלי. במסגרת הלימודים נסעתי לשני פסטיבלים בינלאומיים לתיאטרון בובות שהיו עבורי חוויה גדולה ומעשירה. אני נהנה להתפרנס מתיאטרון בובות, ומודה לדבורה ולצוות המורים המשובחים שהכשירו אותי לכך."

היכנסו לאתר שלי https://www.kmglm.com/

אסף

אסף אלברשטיין

גילה להב

בובנאית יוצרת לילדים

"זכיתי להשתתף בפרוייקט ייחודי של בית הספר  "המדגרה" הנותן מענה לבובנאים בתחילת דרכם המעוניינים ליצור הצגה באורך מלא. בעזרתה של גילי אולמר קוזין רבת הידע והנדיבות יצרתי את הבובות והתפאורה. התמיכה החשובה ביותר היתה בתחום המשחק והפעלת הבובות ובעיקר – בבימוי!  בלה שקאטוב המקצוענית ליוותה אותי ברגישות ובחוכמה לאורך כל הדרך. עבדנו על סיפור אגדה "המקום" שעוסק במערכת יחסים בין שני אחים שקבלו שדה בירושה מאביהם, סיפור שהיה מסופר בקהילות עיראק ומרוקו. בתחילת התהליך עיבדנו את  עלילת הספור לשפת תיאטרון הבובות כמחזה ללא מילים בו על הצופה להשלים בדמיונו את ההתרחשות דרך פעולות בימתיות… במקביל נולד הקונספט הכללי של ההצגה שהכתיב לנו את עיצוב הבובות והתפאורה.  התהליך היה ארוך ומאתגר שבסופו נולדה הצגה מקצועית מרהיבה ומרתקת.

אני ממליצה בחום לכל מי שמבין שלמידה מקצועית, ניסיון ועבודה יסודית ורצינית מביאים לתוצאות של הפקה ברמה הכי גבוהה.              

על על כל אלו אני מודה מקרב לב!"

גילה

גילה להב

גדית כהן

בובונאית יוצרת בתיאטרון "אגדית"

"אני בובנאית ושחקנית יוצרת בתיאטרון "אגדית" אותו הקמתי עם סיום לימודי בביה"ס לתיאטרון בובות. השנים בהן למדתי בביה"ס היו שנים  של לימודים מטריפים, מלאים בחוויות של צחוק מתפרץ, יצירתיות, התמקצעות ופגישת אנשים חדשים שהפכו ברבות הימים לקולגות שלי. למדתי בקבוצה קטנה עם מורות מעולות. בלה שקאטוב הנהדרת ממנה למדתי מקצועיות של הפעלת בובות ברמה הכי גבוה שיש ועליזה בן יהודה מורה נדירה שלימדה אותי משחק ופסיכודרמה והיא אחד מעמודי הטווח שלי בחיים.

מוצרט הקטן  היא יצירה מקורית שכתבתי, הפקתי ואני משחקת בה, בבימויה של אלית ובר. ההצגה זכתה בפרס ההצגה הטובה ביותר ובפרס השחקנית הטובה ביותר בפסטיבל הילדים בחיפה 2008 .  בשנת 2009 זכינו בפרס ההצגה הבינתחומית הטובה ביותר בפרס הבמה של אסיטז'. עם מוצרט הקטן הופעתי בפסטיבלים בינלאומיים ב-15 מדינות ברחבי העולם.

בית הספר העניק לי יחס אישי ואוהב. עם דבורה ועליזה נשארתי בקשר הדוק עד היום, ועבורי הן כמו משפחה. אני מודה על הזכות שהייתה לי ללמוד בבית הספר, ולהתפתח בתחום תיאטרון הבובות ברמה הרצינית והמקצועית ביותר.

היכנסו להאתר שלי  www.agadit.com  

גדית

גילי כספי

רקדנית ובובנאית

"דבורה, רציתי להודות לך מקרב לב על ההזדמנות הזו שנפלה בחלקי להופיע בפסטיבל הבינלאומי לבתי ספר לתיאטרון בובות בביאליסטוק פולין. זו היתה חוויה מלאה ומעשירה! האירוח היה נעים, האוירה בקבוצה היתה טובה ומפרגנת וצפיתי בהצגות יפהפיות. שכשאחזור, נשמח כולנו להיפגש ולסכם את הנסיעה. תודה לך מקרב הלב על ההזדמנות הזו, התמיכה, האמונה והפירגון."

תודה!

גילי

זויה קניגסברג

שחקנית בובנאית ויוצרת

"בכל התחיל בקורס קיץ קצר עם הבובנאית הנפלאה והמבריקה גילי אולמר קוזין, המשיך לקורס סמסטרילי כפול והתרחב לתוכנית  שנתית שבמסגרתה יצרתי את הצגת תיאטרון הבובות בסגנון תיאטרון ניר איתה אני מופיעה ברחבי הארץ במסגרת סל תרבות ארצי.  …נהניתי בו מכל רגע. נסעתי מרחקים ארוכים באוטובוסים עם תיקייה עצומה ועם התלהבות גדולה. אני ממשיכה להשתלם בקורסים המגוונים והמרתקים שבית הספר מציע בקיץ ולאורך שנת הלימודים…"

זויה

אריאל דורון

בובנאי יוצר כותב ומביים
מפעיל ומדבב בובות לתוכניות טלוויזיה

"בית הספר פתח לי צוהר לעולם שלם של תיאטרון בובות אינסופי ומסקרן. זכיתי לצוות מורות ומורים שמאמינים בתלמידות ותלמידים ומעודדים ליצירה והתפתחות. במסגרת לימודי בבית הספר הופעתי בפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות בירושלים ובפסטיבל הצגות הילדים בחיפה עם הצגה קטנה שיצרתי בשם "פלויד הקשיש".  פלויד הוא דמות של זקן מלא חיים, רוקד עם מבוגרים, משחק עם ילדים ומתבדח עם הקהל. הוא מופיע באירועים ומסיבות, בפסטיבלי תיאטרון רחוב ותיאטרון בובות בינלאומיים. את הבובה יצרתי בהדרכתה של גילי אולמר קוזין. את המופע ביימה בלה שקאטוב.

מאז אני מביים ומופיע בפסטיבלים ובתוכניות טלוויזיה בארץ ובעולם.  הפכתי את תאטרון הבובות לקריירה של ממש. "
היכנסו לאתר שלי   https://www.arieldoron.com/

אריאל  

הילה ששון

מעצבת מורה לאמנות

."..כשחיפשתי מסגרת לימודים שתחזיר אותי לעסוק באמנות, בחומרים וביצירה הגעתי לבית הספר לבובנאות… זכיתי ללמוד עם צוות הוראה משובח. בלה שקאטוב המדהימה לימדה אותי משחק והפעלת בובות בקורס חוויתי ומקצועי. גילי אולמר-קוזין היא בעלת ידע רב ומלאת כישרון ליצור וללמד עיצוב ובניית בובות ותפאורה. שמואל שוחט הוא מורה מקצועי ומרתק . טלי ירון לקחה אותנו למסע על עצמנו. גיליתי כמה משחרר לתת לבובה "לדבר" בשמי.. אין בושה , אפשר לאמר הכל ובלי לסנן.

בערב סיום שנת הלימודים הופעתי עם בובה שיצרתי בצלמי ובדמותי. בהנחיית עליזה בן יהודה יצרתי קטע קומי שעוסק, איך לא.. בבחורה שיוצרת לעצמה מסלול אימונים כדי להתחיל דיאטה.. הז'אנר שבחרנו היה בסגנון המשלב עבודת שחקן ובובה בו אני משאילה לבובה הכפילה את כל האיברים החסרים לה – ידיים ורגליים.  כדי להגיע לרמת ביצוע גבוהה נדרשו אימונים רבים וחזרות, שילוב מוזיקה ובימוי אותם קיבלתי בנדיבות מצוות מורי בית הספר. זו היתה חוויה שווה במיוחד… אני בטוחה שאשתמש בידע שקיבלתי בהמשך הדרך כיוצרת וכמורה לאמנות.

תודה על הכל!

הילה

חדשות