המלצות

"…היזהרו מליפול בשבי הבובות! אני מכורה זו השנה השלישית וזו לא פרסומת… אני תלמידה שנהנית ממקום שהוא שונה ואחר.  אנושי וקטן, תרבותי, מעניין ועל רמה.  גם מורים וגם תלמידים. דבורה, אני מצדיעה לך!."

רחל מתיתיהו  ציירת ומעצבת תכשיטים


"הלימודים בבית הספר השפיעו על תכנים רבים בחיי. כבוגרת בית הספר אני עוקבת אחרי הפעילויות ומתפעלת כל פעם מחדש… מי שמחפש ליצור בובות תיאטרון, לשחק להפעיל זה המקום!"


אורנה עמית קלינאית תקשורת

"דבורה, היה כייף לקבל טעימה קטנה מהיצירה הענקית שבנית בעצמך. כל הכבוד על ההתפתחות הענפה.  עושה חשק לחזור… " 

יעל הפנר בובנאית תיאטרון צלליות


"… מבחינתי אין לזה סוף שכן בחדר הקטן גדול הזה מתקיימים אין סוף קורסי בובנאות וטיפול בראש אחר.  נהניתי מכל שניה. הרווח המשני הוא האוסף היפיפה של הבובות שיצרתי שכובש את לב הילדים שמוכנים לעשות הכל, אבל הכל כדי לזכות בסצינה עם הבובה."

ניבה איסן  מרפאה בעיסוק


לדבורה המושכת בחוטים,

את ניצבת מאחורי הקלעים וגם בקדמת הבמה… מפעמת בך תחושת שליחות, מסורה, מקצועית ויצירתית. אנחנו מאחלות לך שנים ארוכות של בריאות ושמחה כפי שתמיד את מקרינה ..

מתלמידותייך בקורס יסודות תיאטרון  בובות  תשע"ה

לשמוליק (שוחט), אתה מורה יחיד ומיוחד. זכינו! תודה על שנה מופלאה ומעשירה ומצחיקה ונהדרת ומרחיבת אופקים. למדנו טכניקות, כלים, גישה לחומרים ודרך חשיבה. אך מעל לכל  למדנו סבלנות מהי, הכלה וקבלה של הזולת… אתה מורה לחיים!!!

תלמידותיך   בקורס יסודות בתיאטרון בובות  יוני 2015


עליזה בן יהודה עליזה אין עלייך! את מורה דגולה ומוכשרת ונדירה!… לכל מי שחפצה נפשו לטבול בביצת התיאטרון ולהתנסות בחוויה מעשירה, מצחיקה ובלתי נשכחת, זה הזמן! את אחת המורות שהכי נהנתי ללמוד איתה במהלך חיי… אני כבר מתגעגעת! וגאה בך. ממליצה בחום!

גדית כהן   בובנאית ושחקנית בוגרת בית הספר


"השתתפתי בקורס הנפלא של שלומית ליפשיץ, קורס קסום עם מנחה מדהימה. מיד יישמתי את החוויה עם תלמידי קבוצת הקריאה שלי.  המחזנו סצינות והפלגנו למחוזות רחוקים, הכל בקלי קלות בעזרת כפות הידיים. מומלץ ביותר..!"                  

ישראלה אור ארליך   מנהלת בית ספר ברנר פתח תקוה.


"הי דבורה, אני מודה לך על שהיית אכסניה ליוצרת נפלאה כמו מיכל סבירוני . אני ממש בהתרוממות רוח!  מיכל היא יוצרת מופלאה שהשכילה בסבלנות ובאהבה לנווט כל אחד מהמשתתפים וליצור תחת ידיו את ניגון נפשו בדמות בובה. אני מאחלת לעצמי לשמר את החויה הזו .."

נורית שחף   אילת


"תודה רבה מעומק הלב ליפעת (פל ברקאי) הובילה את הקבוצה ליצירת תהליך אומנותי ונפשי עם כל כך הרבה אינטליגנציה רגשית. איזה כיף לקום בבוקר אחרי התנסות כזו".

דוד בנימין   בוגר בית הספר בובנאי ומטפל באמנות


 "בזכות היצירתיות, הנעימות, הנתינה והיכולת האמנותית של טלי (ברנע) יכולתי גם אני לפרוץ החוצה"!

ארינה אלקלעי   מנחת קבוצות, יועצת ובובנאית.


חזרתי מסדנת עם עליזה בן יהודה. חוויתי רגעי קסם נפלאים ומרוממים. האופן שבו "יילדה" עליזה את הכישרונות הטבעיים החבויים בנו היה  עבורי בבחינת פלא!!! תודה על ערב מהנה בימים כה קשים..  

צפורה ליבנה   גננת


"… היה לי תענוג גדול להיות שותפה בסדנה המאלפת הזו… עולם רחב ועשיר הוא עולם הבובות ונגזרותיו!  תודה גדולה לך ולשמוליק (שוחט). "

בהט קלאצ'י   שחקנית ובימאית


שי (שוורץ) היקר, לימדת אותנו לנשום את הסיפור ולראותו מרחף מעלינו עד לרגע בו הסיפור כבר הוביל אותנו….לא ידעתי שאוצרות כל כך גדולים חבויים בכל אחד ואחד מאתנו. את הכלים והסודות של אמנות הסיפור שהענקת לנו אקח איתי לכל מקום.

דגנית קרניאל   בוגרת בית הספר


"גילי (אולמר קוזין) יקרה, תודה שעזרת לנו לצמוח… הענקת לנו מעולמך השופע ידע ויצירתיות.  כיף גדול ללמוד מאמנית מנוסה כמוך, סבלנית, מאפשרת, עוזרת, תומכת, גמישה, חכמה ואוהבת. תודה על השקעה בכל אחד מאיתנו גם אחרי שעות הלימודים".

מתלמידותיך בקורס עיצוב ובניית בובות 2019


 "תודה לבלה (שקאטוב) האחת והיחידה, עם כשרון אינסופי ומקצועיות בלתי מתפשרת שלימדה אותי הפעלת הבובות ועמידה על במה…זה היה אחד השיעורים המשמעותיים בחיי.

מיה גורדין  בובנאית בוגרת  בית הספר

"כהרף עין ובהפתעה גמורה הפך המסדרון של תיאטרון  צוותא בתל אביב  לרחוב  קרנבלי. לא מאמינים לי? לכו למופע "בלדה למטאטא" של בית הספר לתיאטרון בובות. עכשיו כשהבובות הופיעו במלוא גובהן ועוצמתן כל כך קרובות אלי, רעדו לי נימים בלב…"

בתיה חרמון   מספרת סיפורים. מרכזת מועדון מספרים ירושלים.


דבורה יקרה, רציתי להודות לך מקרב לב על ההזדמנות הזו שנפלה בחלקי להשתתף בפסטיבל בתי ספר לתיאטרון בובות בביאליסטוק פולין.  תודה על התמיכה, האמונה והפירגון….זו היתה חוויה מלאה!

גילי כספי  רקדנית ובובנאית בוגרת בית הספר


"השתתפנו בעדלאידע בפלורנטין עם בובות הענק הנהדרות! שאפו על היצירה המשותפת עם השכונה. נהנינו מכל רגע! כל הכבוד לבית הספר של דבורה צפריר…!"

סיגל וייסבין רוזנמן    תושבת שכונת פלורנטין


"כשחוויה ממשיכה ללכת איתי גם לאחר שהסתיימה, אני יודעת שהיא היתה משמעותית עבורי."

שושי איווניר   שחקנית ב"חגיגה התיאטרלית"


"עבר כמעט שבוע וההצגה עדיין מהדהדת…הותירה רושם עז… השילוב בין השחקנים לבובות שובר שיאים – וירטואוזי! " (על הצגת הבובות "הדיבוק" בבימויו של שמואל שוחט מורה בבית הספר).

רבקה דוד   בובנאית מספרת סיפורים


"לפני כשבועיים השתתפתי במופע "בובות וכריות" לסיום שנת הלימודים בבית הספר לתיאטרון בובות. האירוע היה מושקע מאד, מעניין, מגוון, מאתגר ומלא קסם. כל הכבוד לצוות המורים ולתלמידות הכישרוניות."

דבי כץ   בימאית תיאטרון


"כל כך מצא חן בעיני הרעיון של הכריות. הרוח היצירתיות שלוותה את העבודה הצמיחה את ההצגות היפות. באמת היה ערב קסום…!"

מינה איתן   מורה לתיאטרון

"היה נפלא. תודה. השיטה מדהימה, מאוד קלה להבנה. הטון, ההעמדה וההסברים מהנים ונעימים."
אוסי פדר גננת


"המודל המבוסס על חמשת העקרונות הועבר באופן בהיר ומובנה. אני מסיימת בתחושה שקיבלתי כלי חשוב מבחינה תיאורטית
יוספה ג'ורג'י בובנאית בוגרת בית הספר


"..יישום מושכל ומעשי לתיאטרון בובות אינטראקטיבי עם קהל בדיון וניתוח קונפליקט".
ישראל לאופר בובנאי בוגר בית הספר


"המודל נפלא ובר יישום בטווח רחב של קונפליקטים וגילאים ויכול לשמש עובדי מקצוע בקשת רחבה ומגוונת"
אורית כהן לוי מורה אילת


תודה לרונית רמר על העזרה בתיווך קונפליקטים דרך בובות התיאטרון. מורה מעולה ומרתקת.
יעל פשוצקי   מורה חיפה


מקסים! תודה רבה! יישר כוח, ממש השראה
יאיר רוזן בובנאי

"ההשתלמות נחוותה בעיני כמימוש של חלום ילדות, ביקור בלונה פארק של הבובות. ההתנסויות במתקנים השונים הפגישו אותי עם חשש, התרגשות, אדרנלין ומפגש פנימי שלי עם עצמי. אני חדורת מוטיבציה לבקר שוב ושוב בלונה פארק כדי להעמיק ולהבין את האפשרויות הרבות שבעולם הבובנאות."

 אווה ברוך זגורי 


"שמחתי מאוד לקחת חלק בהשתלמות. זה היה מאוד מעניין, מאתגר, מרחיב אופקים

ופתח בפני תחום שלם שלא הכרתי כלל. …אני רוצה להודות מקרב לב למרצה דבורה צפריר ולמדריכה עליזה קרבן ולברך על היוזמה בפיתוח ויישום קורס זה !"

אלכס גוטמן


"תוכן הקורס היה מרחיב אופקים ומועיל. נחשפתי לאפשרות של למידה חווייתית באמצעות יצירת בובות ושימוש בהן בקליניקה. … קיבלתי כלים נוספים לאבחנה וניתוח תוצאות בטיפולים פרטניים ולקבוצה קטנה בגן.

טטיאנה סיביראיקוב


"נהניתי מאוד ליצור את הבובות, לאפיין אותן ולקרוא להם בשם. גם ילדי התחברו לבובות, דיברו איתן שיחקו וביקשו להפעילן. הבובות הן חלק מהווי הבית. תודה רבה על השתלמות יצירתית ומהנה, הבובות ימשיכו ללוות אותי בהמשך.

אביגיל זיילר פסגה הרצליה

חדשות